top of page

הזמיר HaZamir - מקהלת הנוער היהודית הבינלאומית הנה תנועת נוער מוסיקלית
של ארגון המקהלות היהודיות בארצות הברית (Zamir Choral Foundation)
אשר נוסדה על ידי מתי לזר Matthew Lazar
המנצח המוביל בתחום המוסיקה המקהלתית היהודית בצפון אמריקה.

במקהלת הזמיר (עד היום) כ-50 סניפים, מהם כ-40 סניפים בארה"ב ו-10 סניפים בארץ:

כרמיאל/משגב, טירת הכרמל, בית שאן, גן יבנה, אשקלון, אופקים/מרחבים, ירוחם, דימונה, ירושלים, השרון.

סה"כ מונה ארגון הזמיר העולמי כ-100 בני נוער בארץ וכ-400 בני נוער בארה"ב.

מטרות הזמיר:

 

 • חיבור בני נוער יהודיים בישראל ובארצות הברית אל יהדות, ערכים ומסורת, ובו בזמן וחשוב באותה מידה - יצירה וחיזוק של הזיקה בין נוער ישראלי לנוער יהודי באמריקה.
  כל זאת באמצעות לימוד מעמיק של טקסטים מן המקורות ומוסיקה יהודית ליטורגית קלאסית ועכשווית, וביצוע מוסיקה מקהלתית ברמה הגבוהה ביותר עם אנשי המקצוע המובילים בתחום זה בעולם.

   

 • ארגון הזמיר מחנך למצוינות ותרומה חברתית על ידי קיום תכנית מנהיגות חברתית (Teen leadership program), ולוקח על עצמו פרויקטים של התנדבות למען הקהילה ושאיפה למצוינות בתחום המנהיגותי והחברתי.
   

 • ארגון הזמיר דוגל בבניית קהילה יהודית פלורליסטית וסובלנית.
   

 • להשתתפותם של בני הנוער מישראל בתכנית הזמיר ישנו מימד נוסף והוא המפגש האישי שלהם עם בני נוער בני גילם העומדים לפני סיום התיכון והליכה לקולג'. בעשור השנים האחרונות הביאו מפגשים אלו לעשרות בני נוער אמריקאים שבחרו להתגייס לצה"ל כחיילים בודדים ו"לעשות" עליה.

קהילה

פעילות הזמיר ישראל מוכרת על ידי משרד החינוך כשעות מעורבות חברתית במסגרת פעילות תרומה לקהילה בערים בהן מתקיימת הפעילות, זאת לאחר הכרות מעמיקה של מפמ"ר מוסיקה, מר בצלאל קופרווסר עם התכנית, ערכיה ומטרותיה.


חברי הזמיר מופיעים באירועים קהילתיים ואף מופיעים ומתנדבים בבתי אבות, בתי ספר ובהתנדבות יזומה על ידי ההנהגה הצעירה של הזמיר.


בנוסף, הזמיר ישראל מתארח מידי שנה באחת מהערים המארחות בפריפריה (בשנים האחרונות באופקים, בית שאן, ירוחם ודימונה) לכנסים בני יומיים בהם נפגשים הזמירים מכל רחבי הארץ לחזרות מקצועיות, פעילות חברתית, סיורי מורשת וקונצרט בעיר המארחת .

תהליך עבודה

 

 • כל סניפי הזמיר מקבלים רפרטואר משותף אותו הם לומדים בחזרות מקומיות שבועיות, כל סניף עם המנצח שלו. חזרות אלו מגיעות לשיאן בכנס הזמיר ישראל הנערך מידי שנה בחופשת החנוכה באחת מהערים המארחות (בית שאן, ירוחם, אופקים או דימונה).
  לכנס זה מגיע המנצח והמייסד מתי לזר והגב' ויויאן לזר, מנהלת הזמיר העולמי.

 • כשבועיים לפני פסח, יוצאים כל הסניפים לארה"ב לכשמונה ימים בהם מבקר נוער הזמיר הישראלי בקהילות יהודיות מארחות בבתי ספר, באוניברסיטאות ובמוסדות ציבוריים, שם הם מהווים שגרירים לכל דבר ומליצי יושר למדינת ישראל, ואף יוצרים קשר חם ואישי עם הקהילה היהודית של העיר המארחת.

 • בתום הביקור חוברים סניפי הזמיר ישראל אל כל סניפי הזמיר בפסטיבל הזמיר העולמי הנערך מידי שנה בניו יורק.
   

הזמיר הינו תכנית מעוררת השראה.

הוא מחבר מחדש את הנוער אל הווייתו היהודית והציונית באמצעות המוסיקה.
רבים מבוגרי הזמיר בארה"ב מגיעים לארץ לשרות צבאי או "לעשות" עליה.

בישראל מעידים הבוגרים על היות הזמיר תכנית משנת חיים, המזמנת הבנה וקשר עמוק ומשמעותי להיותם יהודים בארץ ישראל ומרכז ליהדות העולם כולו.

הפסטיבל כולל ארבעה ימי חזרות אינטנסיביות, שבסופם נערך קונצרט גאלה באחד מהאולמות המפורסמים בעיר ניו יורק: לינקולן סנטר, קרנגי הול או מטרופוליטן אופרה.
 

HaZamir Israel

HaZamir Israel

Watch Now

הדס שטורמן   /           הרצל יונה

ליצירת קשר:

bottom of page