top of page
White Background

עדי רון

050-5642532

עדי רון
קישור לדף הפייסבוק של המנצח
קישור לפרופיל האינסטגרם של המנצח
קישור לערוץ היוטיוב של המנצח

יו"ר מיל"ה


שגריר שירת המקהלה / כתבה: נילי שגב


פיטר רוט (חבר להקת מוניקה סקס), כתב בשירו החדש "המחר שייך לצעירים". על פניו נראה שהבחירה בעדי רון, מנצח צעיר, ליו"ר מיל"ה מוכיחה את תקפות האמירה. ואולם, חרף גילו הצעיר, מדובר במנצח עתיר ועטור בניסיון, שעבר קילומטרז' רב כמוזיקאי בנישות מוזיקליות מגוונות. כמשב רוח רענן נושא עדי שליחות ו"אני מאמין" עם אג'נדה ברורה וממוקדת מטרות, שילוב של אידיאולוגיה ופרקטיות כאחד.


תעודת זהות אישית ומוזיקלית

עדי רון, יליד חדרה, 1976, הוא בוגר רימון, בעל תואר ראשון במוזיקה ממכללת לוינסקי בתל אביב.

נשוי + שלושה ילדים. בגיל שמונה למד פסנתר קלאסי וג'אז, בנערותו שר בלהקות נוער ייצוגיות בארץ ובחו"ל, בצבא שירת בחיל השריון, וברימון למד במגמת הלחנה ועיבוד. בעל תואר ראשון במוזיקה תעודת הוראה בניצוח מקהלות וחבורות זמר. 25 שנה מפיק מוזיקלי (הצגת הילדים "תיבת השירים", מופע "שירה וחיקוי בציבור", "מלך העולם" מופעי עצמאות באמפיתיאטרון קיסריה, מופע "אגדת דשא"), 20 שנה מרכז מגמת מוזיקה בתיכון גוונים, עבד בסוכנות היהודית עם עולים מאתיופיה, הפיק אירועים וחגים בקיבוצים ושירת המונים.
כיום מנצח ומעבד של "צלילי מנשה" (מועצה אזורית מנשה), "צעירי אלונה" ו"צלילי האור"(עיריית אור עקיבא). נוצר קולאז' שכל חלקיו מתחברים למילה "מוזיקה".


מיל"ה ואני

עדי רון: "זה יותר מ-15 שנה שאני לסירוגין במיל"ה, בהתאם לבקשות החבורות שלי. בחמש השנים האחרונות חיזקתי את מעורבותי בעמותה, ובשנתיים האחרונות הצטרפתי לוועד המנהל כיו"ר ועדת מנצחים, ובתפקיד זה ניסיתי להיות שגריר של שימור שירת המקהלות והחבורות ככוח מאחד ומלכד. בשנות משבר הקורונה נוכחתי לדעת שגם ברגעי משבר, את המנגינה הזאת אי אפשר להפסיק".

בוועדת המנצחים עלה הרעיון של הופעות בזום ונוצר פורמט חדש ומרענן במיל"ה.


צעדים ראשונים

עדי רון נבחר ליו"ר מיל"ה החדש, פה אחד ע"י הוועד המנהל. הוא מתכנן להפעיל את כל הנבחרות והנבחרים בוועד כדי לקדם ולעזור לצוות ולרון גנג המנכ"ל, ולהפיץ מסר לזמרים בחבורות ובמקהלות, שקורא להצטרף למשפחת מיל"ה מתוך תשוקה לשיר ביחד במסגרת מחייבת עם הנאה לצדה ועם הרגשת שייכות באמצעות מושא משותף – אהבת המוזיקה.


יעדים ארוכי טווח

אצל עדי משמשים בערבוביה שני הפרמטרים – הנשמה היוצרת הרוחנית והפרקטיות המייעלת. לכן

הוא מתכוון לפעול על מנת להביא עוד מנצחים והרכבים למיל"ה, מתוך אמונה בשיתופיות, בהקשבה אמיתית והצעת יוזמות חדשות. לדוגמה, קשרים עם מובילי ומשפיעי דעת קהל בהוויה המוזיקלית הישראלית.


מה יש לשריונר בקנה חוץ מהפרחים?

לעדי אין רגע דל. יש לו מופע חדש שנקרא "מלך העולם" עם הזמר והשחקן גיא ברכה בליווי נגנים,

שני מוזיקאים וגאוות אהבת ארץ הישראל היפה. המופע רץ בכל הארץ בשירים ש"עשו עלייה" (הלחן לועזי, תורגמו משלל שפות).


מה השיר/הזמר האהוב עליך?

בסיום הריאיון שאלתי אותו מהו טעמו האישי בזמר הישראלי. הוא משיב: גידי גוב – בעיניי הוא תמצית הישראליות, אריק איינשטיין – שהטקסט היה חשוב בעיניו לא פחות מהמלודיה, חווה אלברשטיין – יוצרת וזמרת מרגשת, ודני רובס – כמוזיקאי מחונן וכותב מלודיות. בשירו 'פנים ושמות' רובס אומר ש"כל שיר חושף איזה סוד" ושלכל השירים סיפור ונשמות מאחוריהם, ודרך הסודות הפנים והשמות נפתחים ומתמזגים לים רגשות אינסופי אישי וקולקטיבי. וזו עוצמתה של המוזיקה".


לא נותר לנו אלא לאחל לעדי רון הצלחה בתפקיד החדש, כיו"ר מיל"ה והגשמת היעדים.


עדי

Choirs conducted by

צלילי מנשה

מ.א. מנשה

צלילי מנשה

שירת האור

אור עקיבא

שירת האור

עדי

הרכבים שאינם חברי מיל"ה בניצוח

אלה במול

גבעת אלה

נוער מנשה

מ.א. מנשה

צעירי אלונה

עדי

Arrangements by

bottom of page